
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 mF |
| Packaging | Reel |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 10 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 10 V |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Thickness | 0.33 mm |
Stock: 11631
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.00376 | $0.03760 |
| 50 | $0.00345 | $0.17250 |
| 100 | $0.00316 | $0.31600 |
| 500 | $0.00188 | $0.94000 |
| 1000 | $0.00171 | $1.71000 |
| 3000 | $0.00155 | $4.65000 |
| 5000 | $0.00141 | $7.05000 |
| 10000 | $0.00128 | $12.80000 |
